Gryczany

Naturalny miód gryczany jest przydatny oraz smaczny

Miód gryczany to jeden z najbardziej użytecznych rodzajów miodu naturalnego. Zaletą tej odmiany jest to, że zawiera ponad 40 minerałów, które pozytywnie wpływają na zdrowie człowieka. Regularne stosowanie miodu gryczanego może znacznie poprawić ogólną kondycję organizmu i wyleczyć takie schorzenia jak: niedobór witamin, nadciśnienie czy przeziębienia. Ponadto ten produkt pszczelarski jest często używany do gotowania i dodawany jest do kosmetyków.

Właściwości miodu gryczanego

Miód gryczany można łatwo odróżnić od innych odmian. Znaczna zawartość żelaza, chromu, boru i innych pierwiastków śladowych nadała mu charakterystyczne cechy:

  • najciemniejszy kolor ze wszystkich odmian (od brązowego do czarnego),
  • kwiatowy zapach,
  • smak cierpki z lekką goryczką,
  • szybki proces krystalizacji.

Te cechy sprawiają, że miód gryczany jest wyjątkowy i cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów. Warto spróbować tego rodzaju miodu i przekonać się, że jest wyjątkowy.

Korzyści z miodu gryczanego

O tym, że podczas przeziębienia i kaszlu powinniśmy jeść miód, wiemy od dziecka. Dzięki właściwościom antyseptycznym pokonuje choroby wirusowe, zapobiega rozwojowi bakterii na błonach śluzowych jamy ustnej i nosa. Witaminy i minerały zawarte w miodzie również pomagają organizmowi w regeneracji po chorobie.

Przydatne właściwości miodu gryczanego

  • Wzmacnia układ sercowo-naczyniowy.

Miód gryczany zawiera substancje wzmacniające ściany naczyń krwionośnych, uelastyczniające je, a także przyczyniające się do obniżenia ciśnienia krwi. Osoby z niskim ciśnieniem krwi nie powinny spożywać dużo miodu gryczanego.

  • Ma korzystny wpływ na układ krwiotwórczy.

Mikroelementy w składzie miodu wzbogacają krew w przydatne substancje i stymulują produkcję hemoglobiny.

  • Reguluje kwasowość żołądka

Miód gryczany zalecany jest do stosowania przy wrzodach żołądka, zapaleniu błony śluzowej żołądka i zaburzeniach przewodu pokarmowego. Pomoże złagodzić stany zapalne błony śluzowej i poprawi perystaltykę jelit.

  • Skuteczny antydepresant.

Jedzenie miodu gryczanego przed snem pomoże Ci się zrelaksować, złagodzić napięcie i szybko zasnąć.

  • Oczyszcza organizm ze skażenia promieniowaniem.

Miód pomaga usuwać radionuklidy z organizmu. Polecany jest osobom często narażonym na szkodliwe promieniowanie, np. radiologom.

Zamów miód gryczany z dostawą.

W naszym sklepie internetowym możesz kupić naturalny miód gryczany w przystępnej cenie. Jakość produktów Mr.PolBee potwierdzają niezależne europejskie laboratoria.

Istnieje możliwość zamówienia miodu w słoikach o standardowych pojemnościach: 250 g, 400 g, 700 g, 950 g oraz 1,2 kg. Opracowaliśmy również specjalne zestawy prezentowe na święta.

Przy zakupie miodu powyżej 100 zł dostawa gratis.