Miód akacjowy to jeden z najpopularniejszych miodów na rynku. Pozyskiwany jest z nektaru robinni akacjowej zwanej też fałszywą akacją lub grochodrzewem. Ze względu na znaczną przewagę fruktozy długo ulega krystalizacji.
W smaku bardzo delikatny i łagodny. To jedyna odmiana miodu gdzie nie wyczuwamy żadnego smaku goryczy. Jest łatwo przyswajalny. Szczególnie lubiany przez dzieci.
Skład i właściwości miodu akacjowego:
Miód akacjowy zawiera mnóstwo witamin (A, B, C, E, H, PP) i korzystnych mikroelementów (wapń, magnez, potas, chlor, jod,, sód, fosfor, żelazo).
- działa przeciwwirusowo, przeciwgrzybicznie i przeciwbakteryjnie
- ze względu na wysoki poziom żelaza, działa korzystnie na zdrowie u osób z niedokrwistością. Zwiększa ilość hemoglobiny, czyli poprawiaj jakość krwi, wzmacnia naczynia krwionośne i poprawia ciśnienie
- zalecany jest do leczenia wszystkich chorób układu oddechowego
- zalecany jako słodzik dla diabetyków
- duże ilości mikroelementów wspomagają trawienie
- dzięki wysokiej zawartości wapnia miód poprawia stan paznokci i zębów,
- wspomaga leczenie zaćmy, jaskry i zapalenie spojówek,
- pomaga w leczeniu wszelkich chorób skóry
- zwiększa aktywność plemników, dlatego warto go stosować jako afrodyzjak,
- wzmocnienie mięsień sercowy, oczyszcza przewody żółciowe i wątrobę.
Ponadto: wzmacnia odporność, dodaje energii, pomaga w zachowaniu równowagi organizmu,
poprawia trawienie, działa łagodząco na nieżyt żołądka, wrzody żołądka, dwunastnicy, jelita grubego, ma działanie moczopędne, działa przeciwbakteryjnie na układ rozrodczy u kobiet, normalizuje gospodarkę hormonalną i reguluje cykl menstruacyjny, łagodzi bóle miesiączkowe, pomaga w okresie rekonwalescencji po poronieniach, łagodzi stres, uspokaja, przywraca spokojny sen, pomaga w okresie gojenia się ran, redukuje stany zapalne, niweluje nieświeży oddech, redukuje próchnicę.
Kraj pochodzenia: Rumunia.
Zbiór: 2021 r.