Miód rzepakowy (słoik szklany 250 g)

11.40 

Categories , Tag

Miód rzepakowy – jest miodem łatwo rozpoznawalnym ze względu na swój łagodny czasem wręcz mdły smak oraz białokremowy kolor. Posiada dużą zawartość glukozy i stosunkowo małą ilość wody dzięki czemu bardzo szybko krystalizuje, nawet w kilka dni po miodobraniu.  Jest jednym z pierwszych, które pszczoły przynoszą po zimie do pasieki – rzepak nektaruje zwykle w maju. Jest to odmiana bardzo popularna w naszym kraju.

Skład i właściwości miodu rzepakowego:

Charakteryzuje się szczególnie niską zawartością związków mineralnych, lecz o znacznej przyswajalności przez organizm. Należy do nich między innymi żelazo, będące składnikiem hemoglobiny i transporterem tlenu w organizmie. Przyswajalność tego pierwiastka z miodu wynosi około 63%. Miód rzepakowy należy ponadto do miodów bogatych w bor, tj. pierwiastek niezbędny do budowy tkanki kostnej oraz właściwego funkcjonowania śledziony i tarczycy

  • Stosowany głównie przy schorzeniach płucnych i sercowych (glukoza to doskonała odżywka dla mięśni a w tym szczególnie sercowego)
  • Przy zaparciach, przy schorzeniach wątroby (zwiększa jej możliwości detoksykacyjne), nerek i przewodu moczowego.
  • Odpowiada także za właściwe współdziałanie innych pierwiastków w organizmie.
  • Stanowi cenną odżywkę regeneracyjną w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego.
  • Stosowany bezpośrednio na chorą tkankę oczyszcza ją z elementów martwiczych i ropnej wydzieliny, co w efekcie przyspiesza gojenie i bliznowacenie ran.
  • Ponadto,  szybkie przyłożenie miodu na oparzoną skórę zabezpiecza ją przed tworzeniem się pęcherzy i rozwojem zakażenia.

Kraj pochodzenia: Rumunia

Zbiór: 2021