Miód akacjowy (słoik szklany 400 g)

23.80 

Categories , Tag

Cechy charakterystyczne
Kolor: Barwa miodu akacjowego zależy od tego, czy był on zbierany z białych kwiatów (robinii akacjowej ), czy z żółtych (grochodrzewu syberyjskiego). Jeżeli pszczołom było po drodze do grochodrzewu, to miód będzie prawie przezroczysty z delikatnym złotym odcieniem. Jednakże w Europie znacznie popularniejsza jest robinia akacjowa.
Konsystencja: Przez pół roku od zebrania miód nadal ma postać płynną. Po tym czasie zaczyna krystalizować i przypominać gęstą śmietanę.
Smak: bardzo delikatny i słodki. To jedyna odmiana miodu, w której nie wyczuwamy lekkiej goryczy.
Zapach: kwiatowy aromat, który jest charakterystyczny dla tego gatunku miodu. Cudowne dziedzictwo przejęte od robinii akacjowej.

Miód akacjowy to jeden z najpopularniejszych miodów na rynku. Pozyskiwany jest z nektaru robinni akacjowej zwanej też fałszywą akacją lub grochodrzewem. Ze względu na znaczną przewagę fruktozy długo ulega krystalizacji.

W smaku bardzo delikatny i łagodny. To jedyna odmiana miodu gdzie nie wyczuwamy żadnego smaku goryczy. Jest łatwo przyswajalny. Szczególnie lubiany przez dzieci.

Skład i właściwości miodu akacjowego:

Miód akacjowy zawiera mnóstwo witamin (A, B, C, E, H, PP) i korzystnych mikroelementów (wapń, magnez, potas, chlor, jod,, sód, fosfor, żelazo).

  • działa przeciwwirusowo, przeciwgrzybicznie i przeciwbakteryjnie
  • ze względu na wysoki poziom żelaza, działa korzystnie na zdrowie u osób z niedokrwistością. Zwiększa ilość hemoglobiny, czyli poprawiaj jakość krwi, wzmacnia naczynia krwionośne i poprawia ciśnienie
  • zalecany jest do leczenia wszystkich chorób układu oddechowego
  • zalecany jako słodzik dla diabetyków
  • duże ilości mikroelementów wspomagają trawienie
  • dzięki wysokiej zawartości wapnia miód poprawia stan paznokci i zębów,
  • wspomaga leczenie zaćmy, jaskry i zapalenie spojówek,
  • pomaga w leczeniu wszelkich chorób skóry
  • zwiększa aktywność plemników, dlatego warto go stosować jako afrodyzjak,
  • wzmocnienie mięsień sercowy, oczyszcza przewody żółciowe i wątrobę.

Ponadto: wzmacnia odporność, dodaje energii, pomaga w zachowaniu równowagi organizmu,

poprawia trawienie, działa łagodząco na nieżyt żołądka, wrzody żołądka, dwunastnicy, jelita grubego, ma działanie moczopędne, działa przeciwbakteryjnie na układ rozrodczy u kobiet, normalizuje gospodarkę hormonalną i reguluje cykl menstruacyjny, łagodzi bóle miesiączkowe, pomaga w okresie rekonwalescencji po poronieniach, łagodzi stres, uspokaja, przywraca spokojny sen, pomaga w okresie gojenia się ran, redukuje stany zapalne, niweluje nieświeży oddech, redukuje próchnicę.

Kraj pochodzenia: Rumunia.

Zbiór: 2021 r.