Jak zrobić miodowy peeling do ciała?

spa

Miodowy peeling do ciała sprawi, ze twoja skóra będzie gładka i odżywiona. Drobinki soli morskiej usuną z niej martwy naskórek, a bogaty w składniki odżywcze miód zregeneruje cerę. Taki peeling możesz zrobić podczas porannego prysznica, zajmuje nie więcej niż 5 minut, a efekty w postaci wygładzonej i rozświetlonej skóry zauważysz od razu.

Miodowy peeling w domowym SPA

Warto wygospodarować chwilę  wieczorem, by przy okazji zrelaksować się w domowym SPA. Wystarczy pół godziny –  ciepła kąpiel z kroplą ulubionego olejku eterycznego, łagodne światło świecy i delikatny peelingujący masaż. Dobroczynny wpływ takiej chwili dla siebie odczujesz i na ciele i na duszy.

Miodowy peeling – składniki

Do wykonania najprostszego peelingu potrzebujesz:

  • 5 łyżek miodu
  • trzy łyżki soli morskiej
  • sok z polowy cytryny

Miodowy peeling – wykonanie

Produkty dokładnie wymieszaj. Intensywność peelingu zależy od rodzaju użytej do niego soli – im ziarenka będą drobniejsze, tym łagodniejszy będzie masaż. Peeling z soli gruboziarnistej warto stosować ostrożnie, zwłaszcza jestli masz delikatną lub wrażliwą skórę – należy wtedy uważać, aby nie podrażnić naskórka. Peeling wcieraj w ciało okrężnymi ruchami. Po zakończeniu spłucz ciepłą wodą.

Inne wersje peelingu z miodem

Do wykonania domowego miodowego peelingu można wykorzystać wiele produktów, które znajdziemy w każdej kuchni. To, jakie składniki dodamy, zależy głównie od naszej fantazji i potrzeb konkretnego typu skóry. Miód w takiej mieszance ma zawsze działanie regenerujące, odżywcze i łagodzące podrażnienia. Jako substancję ścierającą można użyć soli (jak w naszym przepisie), ale równie dobrze zadziała cukier. Jeśli chcesz, żeby peeling miał również właściwości antycelulitowe dodaj do niego zaparzoną kawę naturalną – w ten sposób nic się nie zmarnuje, bo wykorzystasz nawet fusy z popołudniowej małej czarnej :). Jeśli twoja skóra jest bardzo sucha – możesz dodać do mieszanki nieco oliwy z oliwek. W zależności od upodobań i potrzeb skóry można użyć innego oleju. Znakomicie przyjmowany przez skórę jest na przykład olejek z awokado.

Pamiętaj! Jeśli któryś z produktów stosujesz po raz pierwszy, koniecznie zrób próbę uczuleniową!